Home / کتابخانه (رد جعلیات)

کتابخانه (رد جعلیات)

عنوان کتابکاور کتابلینک دانلودتوضیح
گاتهای زردتشتView/Downloadکوششی برای ترجمه واقع‌گرایانه و غیرذوقی از گاثای منسوب به زرتشت» منتشر شده است. این کتاب بر اساس گزارش پرادز اکتور شروو و ترجمه و توضیحات این نگارنده با همکاری بی‌شائبه آقای بابک صالحیان انجام شده است
نگاهی نو به سفرنامه ناصرخسروView/Download سفرنامه ناصرخسرو نيز براي نخستين بار در هند پيدا شد. در واقع سال‌ها پيش دو نسخه از سفرنامه ناصرخسرو پيدا مي‌شود كه براي نخستين بار يك نسخه در فرانسه چاپ مي‌شود اما پرسش اين است كه سفرنامه ناصرخسرو كجا بود و چرا كسي از آن خبر نداشت؟ چرا هيچ نسخه‌اي از آن در دسترس نيست و نسخه مادر كجاست؟
کتاب فيروز منصوري کتابي درباره سفرنامه ناصر خسرو است و در نهايت به اين نتيجه رسيده و اعلام كرده كه سفرنامه ناصر خسرو را انگليسي‌ها ساخته‌اند. سفرنامه ناصرخسرو ساختگی است و چنین سفرنامه‌ای وجود ندارد. ضمیمه١، ضمیمه ٢
ایران کهن (پورپیرار)View/Downloadبنا بر نظریه پورپیرار، با ظهور سلسله غیر ایرانی هخامنشیان، ده‌ها تمدن کهن شرق میانه نسل‌کشی کامل شده‌اند و رشد ملی در این سرزمین و منطقه متوقف شده‌ است.
در کتاب به نمونه های فراوانی از جعلیات مربوط به دوران هخامنشیان و اشکانیان و ساسانیان اشاره میشود ، در حقیقت این مساله که هیچ ایرانی تا صد سال پیش نامی از کورش و داریوش نشنیده باشد و نبود نام کورش در هیچ کدام از آثار ادب فارسی، نیاز به بازنگری در تاریخ نوشت ١٠٠ سال اخیر را نشان میدهد.
اسناد تصویری شهرهای ایرانی دوره قاجارView/Downloadبر اساس تصاویر ارائه شده منابع روسی درکتاب می توان به درستی نتیجه گرفت، تمام داستان هایی که در رابطه با گذشته های فراتر از سه قرن منطقه ذکر می شود و از شکوه و جلال آن دوران سخن به میان می آورند، قصه های محض و اسرائیلیات تمام هستند زیرا اسناد موجود قدمت شهر های ایران را کمتر از دو قرن اخیر به تصویر کشیده اند. این نقشه ها بی استثنا گواهی می دهند که ١٧٠ سال پیش هیچ یک از شهرهای ایران بیش از پنج درصد فضای درون حصاری خود را صرف اسکان مهاجران یا ایجاد مستحدثات عمومی نکرده است و پیشینه جریان مهاجرت و تکوین نیازهای شهرنشینی در ایران، از ناصر الدین شاه آغاز می شود که نخستین زمام دار عهد به اصطلاح قاجاری است. در تعداد شهرها و جمعیت آنها غلو شده و جعلیات بسیاری درباره ایران در جهت اهداف سیاسی استعمار بریتانیا و دیگر پروژه های جهانی تدارک دیده شده است.
باستان‌شناسی تقلب و رنج‌های بشریView/Downloadکتاب «باستان‌شناسی تقلب و رنج‌های بشری» شامل گفتارهای تاریخ‌نگاری انسان‌گرا و پسااستعماری درباره باستان‌شناسی سیاسی و سلطه‌گری، آسیمیلاسیون و هژمونی فرهنگی، تقلب و پنهان‌کاری در تاریخ عصر باستان، تحریف منابع و تحریک توده‌ها، کشفیات تقلبی و آثار باستانی مجعول، کتیبه‌ها و متون نوساخته، شخصیت‌ها و نام‌های تخیلی، انسان‌ستیزی و شکنجه‌گری، نابودی تمدن‌های بشری، سرکوب جنبش‌های رهایی‌بخش، نژادپرستی، ناسیونالیسم، فاشیسم، آریاگرایی، باستان‌پرستی و کورش‌پرستی؛ آماده چاپ شده است.
دروغی که بزرگ شدDescriptionموسکارلا در این کتاب از حجم وسیع اشیای قلابی باستانی و سند‌سازی‌های لازم تاریخی و باستان‌شناختی برای آنها پرده بر می‌دارد. اشیایی که به گفته او به فراوانی در موزه‌های جهان پراکنده هستند و دست اشخاص ذی‌نفوذی در ساخت و تجارت آنها دخیل بوده است. او ضمن معرفی مستند و مصور بسیاری از این آثار، در باره همکاری داوطلبانه یا «ناچارانه» باستان‌شناسان و موزه‌داران و متخصصان تاریخ هنر در روند این جعل‌کاری‌ها سخن می‌گوید و گاه از آنان نام می‌برد: «آرتور اوپهام پوپ» و «رومن گیرشمن». او گیرشمن را متهم می‌کند که عکس آثار قلابی را قبل و بعد از عرضه برای فروش، در کتاب‌های ایران‌شناسی خود منتشر می‌کرده است. برای نمونه عکسی که موسکارلا به عنوان مجسمه قلابی مرد هخامنشی در روی جلد کتاب خود گذاشته، قبلاً در صفحه ۲۴۵ کتاب «هنر ایران در دوران ماد و هخامنشی» نوشته رومن گیرشمن منتشر شده است. این کتاب گیرشمن به اندازه‌ای در بردارنده تصویر اشیای تقلبی است که براستی می‌توان آنرا کاتالوگ تقلب دانست.
image_print